Düğme Üretim Programı

Access ile geliştirilmiş bu uygulama zamak düğme üretimi yapan firmaların ürün tanımından siparişinin imalatta takibinden, müşteri potansiyeli takibine kadar tüm süreçlerini takip amacıyla yapılmıştır. Kullanımı basit ve tamamen sektörel olarak geliştirildiği için tekstil aksesuarları imalatı yapan diğer firmalarca da kullanılabilir.

  • Ürün tanımları: Zamak düğmelerin tanımlama alanıdır. Müşterilerinizden gelen ürünleri bu ekrana tanımlayarak imalatta takibini sağlamak amacıyla tüm ürün parametreleri yazılmaktadır. hangi süreçlerden geçtiği, gramajı, hangi gruba ait bir ürün olduğu burada tanımlanır. Ayrıca ürünün renk ve fiyat tanımları yapılarak bir sonraki siparişte bu veriler kullanılabilmektedir.

  • Siparişler Listesi: Müşterilerinizden aldığınız siparişlerin listelendiği ve filtrelenebildiği menüdür. bu listede siparişin hangi aşamada olduğu, müşterisi, resmi, miktarı ve fiyatı gibi detaylar görülebilmektedir. Açık siparişleri resimli ve resimsiz bir şekilde raporlayarak takip ve kontrol konusunda kullanıcıya olanak sunulmaktadır. Ayrıca bu ekrandan sipariş fişi girişi yapılabilmektedir. Açık kapalı ve tüm siparişler listelenebilmektedir.

  • Sipariş Girişi; Müşteri siparişlerinin girildiği menüdür. Sipariş girişi yapılırken tanımlı ürünler çağırılabilmekte ve tüm detayları sipariş fişine gelebilmektedir. Müşteri sipariş numarası ve bu siparişle ilgili müşteriden gelen herhangi bir belgenin resmi veya dosyası sisteme eklenebilmektedir. Ürünün reçetesi varsa bu kısımda otomatik olarak listelenebilmektedir. Sipariş sisteme girildiği anda müşteri otomatik “siparişiniz devreye alındı” maili gitmekte ve müşteride kendi siparişinin tedarikçisi tarafından işleme alındığını öğrenebilmektedir.

  • Ürün Kataloğu Hazırlama: Ürettiğiniz standart ve özel ürünler için müşterilerinize gerçek numune yerine fotoğrafları olan ürünlerin listesini bir pdf dosyasında göndermeniz mümkündür. Bu özellik hız ve hızlı hizmet sunumu için önemlidir.

  • İmalat Refakat Kartı: Girişini yaptığınız siparişlerinizin imalattaki takibini yaptığınız barkodlı iş emridir. Bu iş emri her bir atölyede bulunan atölye sorumlularınca okutularak imalattaki durumu sistem üzerinden takip edilebilmektedir. Dolayısıyla sistemi kullanan diğer kullanıcılar işin hangi atölyede olduğunu görebilir ve müşterisine ona göre bilgi verebilir pozisyondadır. Sistemde ayrıca reçeteli olan ürünlerin içinde üretilmesi gereken yarımamuller de varsa sistem bunlar içinde otomatik olarak iş emri oluşturmaktadır.