Basit Stok Takip Programı

Küçük veya büyük işletmelerde lokal olarak stok takibi için kullanılabilecek bir veri tabanı uygulamasıdır. Depo bazlı stok takibi yapabilir ve bunları depo bazlı raporlayabilirsiniz. Birden fazla kullanıcı program üzerinde çalışabilir sınır yoktur. Ayrıca geliştirilebilir yapısıyla Access ile işletmenizdeki birçok veriyi toplayabilir çalışanlarınızla verimliliği artırabilirsiniz.

Uygulamada kullanıcı sınırı bulunmamaktadır. İstediğiniz kadar kullanıcı ile aynı anda stok giriş ve çıkışı yapılabilmektedir. Ayrıca veri tabanı uygulaması açık kaynak kodlu olup geliştirilebilme özelliğine sahiptir. Demo versiyonu için iletişim bölümünde bulunan email adresine mail atınız.

Lütfen detaylar için videoyu izleyiniz……

  • Stok giriş fişi: tanımlı olan stok kartlarının stoğa giriş yapıldığı fiş türüdür. Tanımlı depolara mal veya yarımamuller bu fiş vasıtası ile giriş yapılabilmektedir. Her fişte malzeme veya ürününüzü hangi depoya kaydetmek istiyorsanız satırda depo seçimi yaparak pratik giriş yapılabilmektedir.

  • Stok Çıkış Fişi: Stoğa girilmiş mal veya ürünlerin stoktan çıkış yapıldığı fiş türüdür. Hem stok giriş fişinde hemde stok çıkış fişinde dikkat edildiği üzere birden fazla depoya giriş veya birden fazla depoya çıkış yapılabilmektedir. Bu durum kullanıcının rahat ve hızlı bir şekilde depo çıkışı veya girişi için tasarlanmış bir yapıdır.

  • Depo bazında stok listesi: Depo bazında stok listesi kullanıcıya hangi depoda ne kadar ürünün olduğunu göstermektedir. Ayrıca başka menüye giriş yapmadan hem depo girişi hemde depo çıkışı yapma kolaylığı sağlanmıştır. Ayrıca Stokları Raporla butonu ile tüm depolardaki güncel stoklar raporlanabilmektedir. Liste kısmında işaretli herhangi bir stok kalemininde “stok hareketlerini raporla” butonu ilede stok giriş ve çıkış listesini kullanıya sunmakta bunun sonucu olarak ilgili fişlere gidilmesi sağlanmaktadır.

  • Ürün tanımları listesi: ürün tanımlarının yapıldığı basit bir listedir. sonsuz sayıda ürün tanımlanabilir. Tanımlanan ürünün eğer stok hareketi varsa silinememektedir.

  • Stok listesi: Programın temel amacı stok listesini almaktır. Bu takip Excelde de yapılabilir fakat program birçok kullanıcı tarafından aynı anda kullanılabilmekle beraber istenilen noktadan raporlamalar doğru ve hızlı bir şekilde alınabilmektedir.