Catering Firmaları Yönetim Ve Verimlilik Danışmanlığı

Danışmanlık hizmetimizin özünde catering firmalarının operasyonel ve parasal konuları nasıl yönetebileceğine dair kritik ve yaşanmış çözümler sunmaktır. Deneyimimiz yıllarca sector içinde edindiğimiz deneyimden gelmektedir. Danışmanlık hizmetimiz sevkiyattan finansa, muhasebe kayıtlarından yemek reçetelerine, menü planlamadan maliyet optimizasyonuna, satın almadan proje bazlı maliyetlerin takibine kadar her alanı kapsamaktadır. Isletmeniz için böyle bir hizmete ihtiyaç duyuyorsanız sizin için neler yapabileceğimizi dinlemelisiniz.

Intro

Analiz & inceleme

Beklentimiz ise bizimle çalışacak işletmelerin konuya inanarak hareket etmeleridir. Çünkü inanıyoruz ki operasyonel ve parasal konular firmalar için hayatı önem taşımaktadır. Dolayısıyla çalışma prensiplerimizin içinde ekip ruhu ve ekip ile birlikte çalışmak yatar.

Analiz ve inceleme yaparak varolan personel ve çalışma alışkanlıkları belirlenir, firmanın zayıf ve güçlü yanları listelenir. Değişime karşı bakış acıları incelenir. Doğru yapılan işlerle yanlışlar detaylandirilir. 

Inceleme sonunda işletmeye bi analiz raporu sunulur. İçinde Swot analizi ve sistem yapısı hakkında fikir ve düşüncelerimiz bulunur. Sonrasında edindiğimiz bu bilgiler ışığında işletmede geliştirme yapılır.

Stack

Deneyimimizi sizlerle paylaşmak ve yeni iş modelleriyle isletmenize çözüm sağlamak istiyoruz.

Stack

Veri yapılanması

Reçete, müşteri, müşteri beklentileri, menü planlama, sözleşmeler, muhasebe verileri, maliyet merkezli muhasebe verileri, müşteri geri bildirimleri, saha/proje verileri gibi verilerin doğru yapılanması ve sahada doğru şekilde kullanılması hayatı önem taşır.

 

Doğru yapılanmamış gramaj listesi ile musterilerinizi üzme olasılığınız fazladır. Yada müşterinin sevmediği veya yemek istemediği yemekleri tekrar tekrar sunuyorsaniz sozlesmenizin sonuna yaklaşıyor olabilirsiniz. Yada musterinize anlaşmanın dışında hammadde sunuyorsaniz işinizi kaybedebilirsiniz veya müşteri ile devamlı tartışan bir personeli ısrarla projede tutuyorsaniz tehlike çanları caliyordur.

 

Bizler bu alanda size en doğru veri tabanı sistemini kurarak kural ve sıstemden beslenerek kendinizi geliştirme yönünde zorluyor olacağız. Bu zorlama size daha iyi ve kaliteli hizmete götürecek, müşteriniz memnun olacak ve kar edeceksiniz.

 

Ayrıca çalışan memnuniyeti ile müşteri memnuniyeti ve karliliginizi sürekli kilacaksiniz.

Menü planlama

Doğru maliyetli ve doğru içerikli bir yemek menüsü müşterinizi ve sizi memnun eder. Bu iki taraflı bir yapıdır.

Hammadde ve isciliklerinizi müşterinin istekleri ile doğru harmanlar ve daha başta bu işi doğru tasarlarsaniz müşterilerin size bırakma olasılığı azalır. Bizler bu konuda canlı Excel veya çeşitli dashboard larla menü planlama sürecinizi destekliyor doğru verilerle isletmelerinizi ve musterilerinizi korumamanızı sağlıyoruz.

Aylık menü tasarımı yaparken oluşturduğumuz biılgi sisteminden faydanalarak müşteri beklentilerine uygunö maliyet yapınıza uygunö üretim sureclerınıze uygun optimize edilmiş menü tasarlamanızı saglıyoruzç Bunun nasıl yapıldığını sizlere ve calısanlarınıza anlatıyoruz.

Stack
Stack

Maliyet Analizi

Belli periyodlarla canlı ve hızlı hazırlanabilen maliyet analizi raporları ile işletmenin planlanan ile gerçekleşen maliyetlerinin ne durumda olduğunu görmek her firmanın yapamadığı bir konudur.

 

Sahada ve merkezde yapacağımız organizasyon ile bu tıp control raporlarının hazırlanmasında öncülük ediyoruz.

 

Öncelikle mutfaklarinizda gıda ve personel maliyetlerinizi kontrol altına alabilmeniz için neler yapılması gerektiğini planlıyoruz. Sonrasında bu veri akışının organizasyonunu oluşturup maliyet merkezli bir yapı oluşturuyoruz. Bunun yanında merkezi maliyetlerinizi nasıl olceceginizi, bunların diğer projelerinize nasıl dağılacağını planlamanız için sizlere çeşitli anahtarlar veriyoruz.

 

Toplamda tüm yaptıklarımız işletme bütçesinin gerçekleşen harcamalarla uygun olup olmadığını anlamak içindir. Böylelikle günlük, haftalık, aylık ve yıllık oluşturulması gereken raporları belirliyor bunları organizasyondaki kişilere sorumluluk vererek yapmalarını sağlıyoruz.

Planlama & Analiz

Catering sektöründe değişen hammadde maliyetleri ile sabit satış fiyatları arasındaki dengeyi iyi oluşturursanız başarılı oluruz.

 

Planlama ve analiz adimimizda tamda bu konuda destek veriyoruz. Örneğin bir sonraki ayın menüsü tasarlanırken hangi birim maliyetleri kullanacağınız çok önemlidir. Eğer değişen satın alma koşullarını yansitirsaniz doğru maliyetli bir gider planlaması yapmış olursunuz.

 

Bizler edindiğimiz bilgi ve deneyim ile bunu nasıl yapacağınızı anlatıyor berberce bu planlamayı adım adım gerçekleştiriyoruz. Unutulmamalıdır ki her dönemin başlangıcında bir harcama planınız olmalıdır. Aksi halde sürpriz maliyetlere hazırlıklı olun.

 

Planlama yapmak sonuçları tahminen önceden öngörmektir. Doğru planlama yapmak ise bu sektörde önemli bir kilometre taşıdır. Doğru planlama fiyat, iş gücü, lojistik, kalite ve zamanlama konusunda ciddi öngörüler kazanmaniza yardımcı olmaktadır. Dolayısıyla yaptığımız şey doğru planlama ve analiz ile müşterinin ileriyi görmesini sağlamaktır.

Stack
Stack

Operasyonel verimlilik

Toplu yemek hizmetleri, genellikle büyük ölçekte üretim gerçekleştirilir ve operasyonel verimlilik önemlidir. Bizler bu konuda müşterilerimize iş süreçlerinin nasıl daha verimli hale getirileceği konusunda danışmanlık yaparak doğru ve sonucsal düşünmelerini sağlıyoruz.

 

Bunu yaparken çoğu zaman teknolojiyi kullanıyoruz. Bu operasyonel organizasyon müşterilerinizin maliyetlerini düşmesine ve müşteri memnuniyetinin artmasına yardımcı olmaktadır.

Eğitim

Dikey yazilim olarak, çalışanların eğitimi konusunda danışmanlık hizmetlerinin yaninda egitim hizmetleride sunmaktayiz. Bu, hijyen, kalite kontrol, gıda güvenliği, planlama, system analizi, veri mimarisi, crm, menu planlama, sevkiyat planlama, finansal raporlarin tasarlanmasi ve analizi vb. konularda eğitim verilmesini içermektedir

Stack
İletişim

Bugün bu formu kullanarak bize ulaşın ve destek ekibimiz mümkün olan en kısa sürede size ulaşacaktır.