Catering Yönetim Sistemi (Catering MRP)

Üretim Planlama
Yerinde Üretim Proje Takibi
Taşıma Yemek Yönetimi
Toplu yemek üretimi yapan firmalara özel tasarlanmış yazilimimiz verimliliginizi artıracak.

Etkin üretim planlama

Catering MRP, yemek üretim firmalarının üretim planlamasını daha etkili hale getirir. Yazılımimiz, işletmenin yemek üretim sürecini daha iyi takip etmesine ve bu süreci daha iyi yönetmesine yardımcı olur.

Yerinde Üretim Takibi

Yazılımımız yerinde üretim projelerinizde gerçekleşen menü tasarımı, stok, on muhasebe, fatura, irsaliye, malzeme sarfiyatları, maliyetler, personeller gibi önemli parametrelerin tek bir yazılım uzerinden yönetimi sağlar.

Proje Bazli Recete

MS Access tabanlı basit stok takip yazılımı, kullanımı kolaydır ve işletmenin stok yönetimi sürecini daha kolay hale getirir. İşletme, stok verilerini kolayca girip güncelleyebilir ve böylece stok takibi sürecini daha hızlı ve daha kolay hale getirebilir.

Organizasyon Takibi

Musterilerinizde yapilacak olan organizasyonlar icin menu belirleyebilir recetelerini beklentilere gore tasarlayabilirsiniz. Organizasyonun gida ve iscilik maliyetlerini belirleyebilir tom malieytlerle analiz yapabilirsiniz.

Toplu Irsaliye

Catering MRP, ile yemek satislarinizi toplu irsaliye kesim ekrani ile kolaylastiriyoruz. Boylelikle irsaliye kesimi ile zaman kaybetmemis olur zamandan tasarruf yapmis olursunuz.

Menu maliyetleri takibi

Catering MRP, yemek üretim firmalarının maliyetlerini düşürmesine yardımcı olur. Yazılım, işletmenin stok yönetimini daha etkili hale getirdiği için, fazla stok tutmaktan kaynaklanan maliyetleri azaltır.

Daha İyi Raporlama

Catering MRP, yemek üretim firmalarının yemek üretimi hakkında daha iyi raporlar almasına olanak tanır. Sektore ozel raporlar ve karsilastirma raporlari ile her turlu bilgiyi raporlama modulunden elde edebilirsiniz

Müşteri Memnuniyeti

Catering MRP, yemek üretim firmalarının müşteri memnuniyetini artırmasına yardımcı olur. Yazılım, işletmenin yemek üretim sürecini daha iyi planlamasına ve yönetmesine yardımcı olduğu için, işletme müşterilerine daha hızlı ve daha iyi hizmet verebilir.

Catering MRP Modulleri

Standart on muhasebe modulu ile kasa, banka, fatura, irsaliye, hesap bakiyeleri, cari, stok karti gibi detaylari barindirmaktadir. Genel muhasebe modulu bulunmamaktadir.

Üretim planlama modülü MRP ile güçlendirilmiş, malzeme ihtiyaç planını sunabilecek şekilde organize edilmiştir. Bu modulle stoklarinizi stoktaki miktarlarla karşılaştırabilir, aktif satın alma siparislerinizide göz önünde bulundurarak net ihtiyacınızı belirleyebilirsiniz. Ayrıca otomatik satın alma siparişi verme işlemi ile sizin belirlediğiniz malzemeler için yine sizin belirlediğiniz tedarikçilere hızlı bir şekilde sipariş oluşturabilirsiniz.

Satın alma modülü stoklarla aktif bir şekilde karşılaştırma yapabileceğiniz bir moduldur. MRP ile ihtiyaçları belirledikten sonra satın alma siparişi oluşturmak sadece birkaç tuşla gerceklesebilmektedir. Ayrıca malzemeler için belirlediğiniz varsayılan tedarikçi tanimlariniz ile sipariş oluşturulabilir. Bunun yanında tanımlı fiyat listeleri ile satın alma yaptığınız ürünlerin girişlerinin anlaşılan fiyatlarla uyuşup uyuşmadığını tespit edebilirsiniz.

Zaman zaman müşterilerde yaptığınız organizasyon, özel günler için gerekli menü, malzeme, işçilik gibi detayları bu modulde hesaplayabilir organizasyonun tekil ve tüm musterilerinizde ne kadar maliyetinin ve satış fiyatının olduğunu tek bir menuden hesaplayabilirsiniz. Böylelikle sürprizlerle karşılaşmaz planladığınız menü ve işçilik kadar maliyete katlanırsınız.

Recetelerin her birini tek bir veri tabanı içinde birden fazla projeye farklı gramajlar olabilecek şekilde tasarlayabilirsiniz. Bu size sisteminizde oluşacak veri kirliliğini önleyip tek yemek üzerinden birden fazla müşterinizin gramajlarini yatayda kontrol etme şansı vermektedir. Bunun yanında toplu yemek reçetesi kopyalama modülü ile yeni bir projenizde uygulayacağınız tüm yemek recetelerini başka projeden içe aktarabilir gerektiğinde proje bazlı özelleştirmeler yapabilirsiniz.

Menü planlama ve optimizasyonu modulunde menü ekranindayken her girdiğiniz yemek ve satışın o menüdeki toplam maliyetini anında hesaplamasını sağlayan bir yapı size bilgi vermektedir. Manunun satış fiyatını ne zaman geçtiğini, hangi yemeklerin maliyetinin ne kadar olduğunu görebilirsiniz. Bunun yanında menuden direkt olarak reçetelere gidebilir planlanan miktar ve birim fiyatlarını revize edebilirsiniz. Bylelikle maliyet optimizasyonunu anında sağlayabiliyor ve müşteri bekletilerine göre menü tasarlamış olursunuz. Ayrıca menü kopyalama, müşteriden müşteriye menü kopyalama, belli bir ayın menusunu başka bir aya kopyalama veya belirli günleri belirli günlere kopyalama işlemi yapabilirsiniz. Menü kopyalama ve maliyet optimizasyonu ile aktif bir menü planlama işlemi yapmış olursunuz.

Raporlama modülü yazılımın en güçlü özelliklerinden biridir. Yapılan satımlar neticesinde aylık net maliyetlerinizi hesaplayabiulir veya proje gider ve gelir kalemlerini belirli tarih ve proje bazında hesaplayabilirsiniz.

Stok modülü ile ister otomatik isterseniz manuel olarak stok cikislarinizi yapabilirsiniz. Birden fazla deponuz varsa veya yerinde üretim projesinden diğerine malzeme göndermek isterseniz depo transfer fişi ile bunu gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca her stok mutlaka fiyatı ile hareket etmektedir. Böylelikle maliyet sisteminizi bozmaz ve stok maliyetlerinde görünüz. Stok maliyetlerinizi son alış değeri ile olcebilir tüm stok kalemlerinizi satın alma yaptığınız birim fiyatlar üzerinden degerleyebilirsiniz.

İletişim

Bugün bu formu kullanarak bize ulaşın ve destek ekibimiz mümkün olan en kısa sürede size ulaşacaktır.