İK Danışman Programı

İnsan Kaynakları danışmanlığı yapan birçok firma ve danışmanlar için özel oluşturulmuş bir Access veri tabanı uygulamasıdır. Uygulama tamamen potabl bir yapıda olup taşınabilir ve şifrelenebilir bir yapıdadır. Danışmanlık firmaları birçok firma için pozisyonlar aramakta ve bu pozisyon için görüştükleri personellerin bilgilerini saklamak istemektedirler. Aynı durum diğer bireysel danışmanlık hizmeti veren kişiler içinde geçerlidir. Sistem danışmanlık verilen firma ismine bağlı olarak o firma için aranan pozisyonları ve o pozisyonlar için görüştüğü kişileri sisteme tanımlayabilmekte ve bu kişilerin birçok verisini sistem içinde saklayabilmektedir. Ayrıca filtreleme yardımıyla istediği firmadan istediği pozisyon ve kişi bilgilerine anında ulaşabilmekte ve bu konuda raporlama çıkarabilmektedir.

Gelecek versiyonlarda olumsuz adaylara mail atma veya görüşmeye davet için standart mail şablonları geliştirilmektedir.

Programın arayüz görünümlerine aşağıdan bakabilirsiniz.

  • Tree yapı ile kullanımı kolay bir arayüz geliştirilmiştir.

  • Danışmanın müşteri firmalarını tanımladığı alandır. Tüm pozisyon ve kişiler bu firmalara bağlanmaktadır.

  • Kişilerin pozisyon hakkında danışmanın karar verdiği durumlardır. örneğin olumlu, olumsuz, beklemede vs gibi.

  • Müşteri firmalardaki aranan pozisyonların tanımlandığı alandır. Birden fazla pozisyonu firmalara bağlayarak firma seçimi yapıldığında beraberinde o firma için hangi pozisyonların arandığı otomatik olarak görüşme girişlerinde listelenmektedir.

iş görüşmesi sırasında adaydan alınan dijital cv ve adayla ilgili dökümanların iliştirildiği ayrıca adayla ilgili notların ve bilgilerin girildiği alandır. Sonrasında buradaki tüm bilgiler filtrelenebilecek ve adayın bilgileri raporlanabilmektedir. Görüşme ID görüşme yapılan kişi ile ilgili sistemin verdiği bir fiş numarasıdır.

Görüşülen kişi ile ilgili bilgi belge ve fotoğrafların ilgili müşteriye gönderimi için kullanılan veya arşivlenmesi için kullanılan raporlamadır.

Önceden görüşülen ve durumları belirlenen adayların listesidir. bu liste çok parametreli olarak filtreleme yapar ve istenilen adayı anında kullanıcının bulmasını sağlar.

Önceden görüşülen ve durumları belirlenen adayların listesidir. bu liste çok parametreli olarak filtreleme yapar ve istenilen adayı anında kullanıcının bulmasını sağlar.

Hangi firma ile ilgili kaç adayla görüşüldüğü ve bunların durumlarına göre adetlerinin kaç tane olduğunu belirten grafiktir.