Konfeksiyon Takip Programı

Küçük ve orta ölçekli konfeksiyon firmalarına özel tasarlanmış bir programdır. Açık kaynak kodlu olup atölye takibi, satın alma süreçlerini, kesim pastal süreçlerini takip edebilecekleri bir yapı sunuyoruz. Ayrıca yazılım geliştirmeye açık olup beklentilere göre şekillendirilebilecek bir yapıdır. Dolayısıyla Konfeksiyon firmaları bu yazılımla atölye, kesim, satın alma, dekont, model takibi ve parça işçilik takibini sistem üzerinde yapabilmektedirler. Karışık ve kullanımı zor olan yazılımlardan ziyade basit ve kullanımı kolay yazılımımızı tercih edebilirsiniz.

  • Stok Kartı ve Diğer Tanım Ekranları: Veri tabanı uygulamasında firma, stok kartı, işçilik, birim, kumaş cinsleri gibi ekranlar mevcuttur. Bu tanımlama ekranları birbirine benzemekle birlikte uygulamanın diğer menülerinde kullanılmaktadır. Dolayısıyla bu tanımlamalar ile basitçe parametreler tanımlanabilmektedir. Aşağıda örnek stok kartı tanımı ekranı mevcuttur.

  • Kesimhane İş Emri ve Takibi: Kesimhane sürecinizi takip edebileceğiniz, kesimhaneye verdiğiniz iş emrinde tamamlanan ve kalanları takip edebileceğiniz, renk ve model bazlı takip modülüdür. Özel olarak pastalda kesim sürecinin takibi için geliştirilmiştir. Siparişinizdeki modelin adedi kesimhanede bitene kadar adet takibi yapar buda kullanıcı hatasını engelleyerek tekrar tekrar kesim yapmayı ve insan hatasını ortadan kaldırır. Aynı zamanda pastal bilgilerinide sistemde kesim bazlı tutabilir verimlilik değerlerinizi, firenizi ekrandaki alanlara yazabilmektesiniz. Pastal bilgilerini ve kesim talimatlarını merkezi bir departmandan kesimhane birimine yazılı bir şekilde bildirebilmektesiniz.

  • Parça İşçilik Girişi: Kendi atölyelerinize veya dışarda çalışılan atölyelere parça işçilik iş emri basabilir yazılı olarak detaylarını belirtebilirsiniz. Aşağıdaki ekranda girilen veriler aynen parça işçilik formuna aktarılarak atölyelere dağıtımı yapılabilmekte ve adet takibini yapabilmektesiniz. Ayrıca özet raporla hangi atölyede hangi modelden kaç adet kaldığı basit bir şekilde takip edilebilir ve atölyeler arasındaki koordinasyon sağlanabilir.
  • Satın Alma Siparişi: Tüm müşterilerinizi siparişleri için gerekli olan malzemeleri, kumaşları ve bilumum ihtiyaçlarınızı sipariş edeceğiniz satın alma sipariş ekranıdır. Bu ekran ve raporlaması sayesinde hangi tedarikçiden nelerin geldiğini, ne kadar geldiğini, nelerin siparişlerinin açık olduğunu takip edebilir sorgulayabilirsiniz.

  • Satış Sipariş Fişi: Müşterilerinizden aldığınız satış siparişlerini takip edeceğiniz modüldür. Bu modül diğer modüllere de veri teşkil eder. Sistemin mantığı hangi sipariş için ne yapıldığına dayalıdır. Örneğin bir kesim yapılacaksa bunun hangi siparişe ait olduğunu bildirmek zorundasınız veya satın alma siparişi verilecekse bunun hangi satış siparişine ait olduğu bildirilmedir. Böylelikle siparişe dayalı çalışan firmalar bu sayede neyi ne için ne kadar ne zaman ve kimden alacağını bilerek hareket ederler. Ayrıca sipariş ekranında tahmini model maliyetini girerek satış ve maliyet arasındaki farkıda kaydetmiş ve raporlamış olursunuz.