Neden Yazılım?

Kurulumu, işletilmesi, bilinirliği, hızlı implemantasyon oluşu ve açık kaynak kodlu olabilmesi önemli avantajlarındandır. Bu özelliklerin işletmelerdeki en büyük avantajların yanında değiştirilebilir ve özelleştirilebilir yapısı para ve zaman kaybını minimize etmektedir. Paket yazılımlardaki kapalı kaynak kod ve özelleştirilemez yapı Access de bulunmamaktadır.

Access veri tabanı Microsoft Office ailesinin belkide az bilinen bileşenlerinden biridir. Yapısında tablo, sorgu, rapor, form, makro ve modül olmasından dolayı bütünsel ve hızlı uygulamalar geliştirilebilmektedir. Bildiğimiz SQL, Oracle ve diğer veri tabanlarına ek olarak içerisinde bulunan bu özellikler orta büyüklükteki işletmelere verimliliklerini artırabilecek iş sistemleri geliştirmeye olanak sağlar. Ayrıca ilişkisel veri tabanı mantığı oluşturulan veri tabanlarında veri tutarlılığını sağlayarak doğru ve analiz edilebilir bir yapıyıda beraberinde getirmektedir.

Aklın alabileceği tüm takip ve kontrol sistemleri Access ile yapılabilmektedir. Stok takibi, barkodlu sistemler, üretim takibi, ürün takibi, web arayüzlerle müşteri bilgileri, araç takibi, hasta takibi, MRP sistemleri tasarımı, ürün reçeteleri tasarımı, CRM uygulamaları, planlama, satın alma, satış, fatura, maliyet hesaplama şablonları, personel takip sistemleri, cari hesap takibi aklınıza gelebilecek tüm uygulamalar Access ile geliştirilebilmektedir.

Access diğer tüm paket yazılımların aksine ciddi ağır donanım ve yazılım maliyetleri getirmez. Zaten tümleşik yazısı ve kullanıcı bazlı kullanım avantajı oluşturulacak veri tabanı uygulamalarının maliyetini aşağı çekmektedir.

Şirketinize Özel Access Veri Tabanı Uygulama Çözümleri
Her Sektördeki şirketin ihtiyaçları farklıdır. Paket program olarak ortaya sürülen yazılımların ihtiyaçları tam olarak karşılaması maalesef sağlanamıyor. Sizin beklenti ve ihtiyaçlarınıza göre özel Access veri tabanı uygulamaları üretiyoruz. Bunun için gerekli analizleri yaparak, iş akışlarını planlıyor, tasarlıyor ve çözüme kavuşturuyoruz. Böylece sizin programa uyum sağlamanızı değil, programın sizin taleplerinize uymasını sağlıyoruz.
Özel Access Uygulamalarının avantajlarından bazıları;

 • Paket yazılımlara göre Fiyat-Performans avantajı sağlamaktadır.
 • En yeni ve ihtiyaçlarınıza en uygun olabilecek teknolojiyi kullanmış olursunuz
 • Kurumunuzun ihtiyaçlarına göre ölçeklenebilir olması sizlere avantaj katar
 • Etkin ve sürekli teknik destek sağlanabilmesi,
 • Geliştirilmeye her zaman açık olması.
 • Veri bütünlüğü sağlamak için Excel yerine Access

 

 • KOBİ’lerin gelişmesi ve kalkınması
 • Performans ve verimliliğin artırılması
 • Kontrol ve denetim mekanizmalarının güçlendirilmesi
 • Kaliteden taviz vermeden, iş gücü ve maliyetleri azaltmak
 • Verilerle çalışma kabiliyetini işletmelere kazandırmak,
 • Malesef firmalar iş süreçlerini tam anlamıyla standart bir ERP sistemi ile kontrol edememektedir, şirketinizi istediğiniz doğrultuda yönetebilmeniz için sektörel çözümlere ihtiyaç duyarsınız.
 • Her şirketin yönetim anlayışı, organizasyon yapısı, bilgi düzeyi ve tecrübesi bir birinden farklı olduğu için personel bilgi ve tecrübesi bazen karışık sistemleri kullanmakta zorlanmaktadır.
 • Üstün yanlarınızı ön plana çıkartabilen, rakiplerinizin önüne geçmenizi sağlayan bir bilgi teknolojisi alt yapısı ile başarıya ulaşabilirsiniz. MS Access ile yaptığımız ara uygulamalar ile sektörel ihtiyaçlarını karşılamayı hedeflemekteyiz.
 • Farklı olmak, fark yaratmak, kaliteli hizmet vermek
 • Rakiplerinizin önüne geçmek, hedeflerinize ulaşmak için, yüksek performanslı, kolay kullanımı olan, güvenli, sorunsuz çalışan size özel bir yazılım alt yapısına ile işinize odaklanmak için.

Yazılım Kullanmayı Tercih Etmeniz için Nedenler

Açık Kaynak Kodlu

İşletmenizle birlikte büyüyen, kolay kullanımlı uygulamalar oluşturmaya yarayan Access geliştirmeye açıktır. Access bilinen ve kullanımı kolay olduğu için birçok geliştirici tarafından geliştirilebilmektedir.

Çok Kullanıcılı

Access Masaüstü veritabanlarının ötesinde bir yapıya sahiptir. Access artık sadece masaüstü veritabanları oluşturma yöntemi olmaktan çok daha öteye geçmiş durumda. Verileriniz otomatik olarak bir SQL veritabanında depolandığından, hiç olmadığı kadar güvende olur. Bunun yanı sıra, uygulamalarınızı iş arkadaşlarınızla kolaylıkla paylaşabilirsiniz.

Kullanıcı Dostu

İlgi çekici, kullanımı kolay ve tutarlı kullanıcı deneyimine otomatik olarak sahip olan uygulamalar sayesinde kullanıcıların “veriler arasında kaybolmasından” artık endişe duymayın. Access, bu profesyonel genel görünümü oluşturan kod ile ilgilenir. Access ayrıca portabl bir özelliğe de sahiptir. İşletmenizde kullandığınız Access veri tabanını alıp başka bir Access kurulu bilgisayarda anında verilerinize ulaşabilir çalışmanıza devam edebilirsiniz

Hemen Kullanmaya Başlayın

Access uygulamaları çok kısa sürede kullanıma alınabilir. Tablo tasarımından sonra gerçekleştirdiğimiz esnek form ve rapor yapısıyla çok kısa zamanda birçok ekranla işinize hemen odaklanmanızı sağlamaktayız.

Maliyet Düşük

Access pratik şekilde iş çözümüne odaklı bir Office bileşeni olduğundan uygulamalar pahalı yazılımlarla karşılaştırılamaz. Çok büyük veriler tutmuyorsanız Access tam sizlere göre. Önemli olan fiyat ve genişlik değil işinize uyumluluk ve sadelik ve basitliktir. Dolayısıyla Access diğer yazılımlara göre daha düşük maliyetlidir.

Hızlı Uyarlama

Access diğer veri tabanı uygulamaları ile karşılaştırılamaz. Çünkü Access’in diğer veri tabanı yazılımlarından farkı form ve raporları bünyesinde barındırmasıdır. Ayrıca diğer yazılımlarla yapmak istediğiniz uygulamalar ile ilgili birçok teknik bilgiye sahip olmanız gerekirken Access için bu durum daha düşüktür. Ayrıca beklentilerinizle alakalı olarak ihtiyaçlarınıza hızlı çözümler ancak Access le olabilmektedir. Veri tabanı yazılımları ayrıca form derleyicisi ve çeşitli ön yazılımlar gerektirmektedir. Access için bu durum söz konusu olmadığı ve içinde zaten ihtiyaç duyulan tüm detaylar Access paketinin içinde bulunduğu için hızlı çözüm geliştirme ve VBA dene Visual Basic Aplication özelliği ile çok yönlü uygulamalar geliştirebilmekteyiz.