Perakende Matbaa Sipariş Takip Yazılımı

Küçük matbaa işletmelerin siparişlerini takip amacıyla oluşturulmuş, Access veri tabanı uygulama çalışmasıdır. Uygulamamız geliştirilebilir ve ihtiyaçlara göre genişleyebilir yapıdadır. Kullanıcı profiline göre ana menü değiştirilebilir ağaç yapısı ile ana menü tasarlanabilmektedir.

Kullanımı basit ve siparişi müşteri temsilcilerine göre takip amacıyla geliştirilmiştir.

  • Müşteri tanımları: müşterilerinizi bu forma tanımladığınızda siparişler girilen müşterilere tanımlanabilmekte ve müşterilere göre filtreleme yaparak hem siparişleri hemde müşterilerinin bakiyelerini takip edebilmektesiniz. Ayrıca müşterilerinizle alakalı olarak telefon ve yetkili kişilerin bilgileri de kaydedilebil mektedir.

  • Ürün grupları tanımı: Etiket, antetli kağıt, kartvizit, fatura, zarf, davetiye, kaşe vb tüm matbaa ürünleri bu alana tanımlanmaktadır. Müşteri siparişi girilirken bu alanda tanımımlı alanlar ürün grubu olarak listelenmektedir. Böylelikle ürün gruplarına göre siparişler iş dağılımı yapılarak işletme içinde yapılabilir veya gruplara göre satış istatistikleri alınabilmektedir.

  • Müşteri temsilcisi tanımı: İşletmenizde çalıştırdığınız müşterilerle ilgilenen ve onların işlerini siparişten sevkiyata kadar takip eden kişilerdir.

  • Fason tanımlama : İşletmenizin dışında iş yaptırdığınız fason üreticilerini kaydettiğiniz menüdür.

  • Sipariş listesi: müşterilerinizin işletmenize verdiği siparişlerin listesi bulunmaktadır. Üretimde olanlar, teslim edilmiş olanlar ve tüm siparişler bu ekranda anında listelenebilmektedir. Ayrıca filtreleme alanlarıyla filtrelenen siparişler “Rapor Ver” butonu ile raporlanabilmektedir. Ayrıca yeni bir siparişi yine bu ekrandan verdiğiniz anda liste güncellenmektedir. Sipariş listesindeki satılara çift tıklandığında ise direkt o sipariş ekranda açılmaktadır. Aynı uygulama teslim edilmiş siparişler içinde yapılabilmektedir.