Power Bi Raporlama ve Verimlilik Danışmanlığı

Power BI, veri analizi ve görselleştirme konusunda oldukça popüler bir araçtır. Dikey yazılım ekibi, müşterilerine verilerinin analiz edilmesi, görselleştirilmesi ve raporlanması konularında destek sağlayarak şirketinizin durumunu güncel, hızlı ve gorsellestirilmis bir arayuzle takip etmenizi sağlar.

Intro

Bu hizmetimizle neler sağlıyoruz

Bu hizmetle birlikte müşterilerimizin kendi verilerinin analizinde doğru yöntemleri kullanarak, veri kaynaklarını birleştirerek ve verileri farklı açılardan inceleyerek, müşterilerinin işletmelerindeki problemleri ve fırsatları tespit eder. Bu analizler sonucunda firmalar, performansını arttıracak noktaları kolaylıkla tespit edebilmektedir. Çünkü tüm veriler anlamlı ve kullanılabilir durumdadır.

Dikey yazılım olarak ayrıca müşterilerilerimizin verilerini görsel olarak daha anlaşılır bir şekilde sunarak, karar verme sürecinde daha etkili kararlar almalarına yardımcı olmaktayız.

Dikey yazılım, müşterilerine verilerini daha iyi anlamaları, işletmelerindeki problemleri ve fırsatları tespit etmeleri, daha etkili kararlar almaları ve işletme performanslarını, verimliliklerini arttırmaları konularında yardımcı olmaktadır.

 

Veriler tek başına bir anlam tasimamaktadir. Ancak bunları doğru yerde doğru şekilde izlerseniz o zaman katma değere dönüşürler.

Stack

Görsel raporlar kullanıcı tarafında daha etkilidir. Özellikle bunu web ve mobil platformlardan takip edebiliyorsanız MÜKEMMELDİR

Stack

Veri analizi yapıyoruz

Veri analizi ile isletmenizin performansını takip etmenize, satış trendlerini belirlemenize ve daha iyi kararlar almanız için gerekli altyapıyı hazırlıyoruz.

Power BI, interaktif görselleştirmeler, filtreleme ve sorgulama seçenekleri sunmaktadır, calisanlarinizin verileri daha kolay anlamalarına ve keşfetmelerine olanak tanıyan bir yapısı vardır.

Dikey Yazılım işletme verileri üzerinde veri analizi yaparak, finansal performans, müşteri davranışları, ürün satışları ve daha birçok alanda kritik raporlar oluşturarak Power Bi dan maksimum faydalanmasinizi ve iş zekâsı becerilerinden sonuna kadar faydalanmanızı hedeflemektekyiz.

Sektörlere göre icgoruler belirleyerek verilerin nasıl analiz edilmesi gerektiğini tespit eder ve müşterilerimizle paylaşırız. Onlarda bunları değere dönüştürecek kararlar alır, adımlar atar.

Verilerinizi görselleştiriyoruz

Bu süreç işletmede yaptığımız raporlama çalışmasının anlaşılır ve anlamlı hale getirmeyi amaçlayan bir süreçtir. Power BI veri gorsellestirme ile farklı veri kaynaklarından toplanan veriler analiz edilerek grafikler, tablolar, haritalar ve diğer görsel öğelere dönüştürülür. Ister Excel, isterse MSSQL, istersenizde ERP sisteminizde bulunan verileri analiz ediyor ve bunları daha anlaşılabilir şekilde gorsellestiriyoruz.

Bu çalışma işletmelerin trendleri ve farklı kategorilerdeki verileri karşılaştırmalarına yardımcı olur. Örneğin: Satışların zaman içindeki trendini izleme için çizgi grafiği kullanarak farklı bölge ve ülkelerdeki satışları karşılaştırmak çok daha anlaşılır bir yoldur.

Veri gorsellestirme ayrıca işletmelerin verileri daha iyi anlamalarını ve daha hızlı karar almalarına yardımcı olur. Müşterilerimiz finansal performanslarını, müşteri satın alma davranışlarını, pazar trendlerini, ve birçok faktörü görsel olarak takip ederek iş stratejilerini daha iyi sekillendirirler.

Stack
Stack

Raporlama (Dashboard) lar tasarliyoruz

Patron ekrani, departman yoneticisi raporlamalari gibi istediginiz kategoriye bolunebilen, istediginiz kisi veya kisilerin gorebilecegi yetkilendirilmis raporlar olusturuyoruz.

Boylelikle isletmede kimin neye yetkisi varsa onunla ilgili verileri gorup harekete gecebilir veya kullanabilir. Yaptigimiz isin gozle gorunur sonuclarindan biridir.

Veri analizi ve gorsellestirme calismalarindan sonra sizin veya calisanlarinizin takip ettigi web, mobil ve masaustu raporlamalari kapsamaktadir.

 

Aşağıda raporlama örnekleri vardır. Resimler üzerine tıklayıp inceleyebilirsiniz.

Veri entegrasyonu yapiyoruz

Veri kaynağı hangi tıp olursa olsun sahip olduğunuz farklı veri kaynaklarının Power BI ile entegrasyonu yoluyla tüm verilerin tek bir yerde birleştirilmesini sağlıyoruz.

Bunun için verilerinizi inceliyor ve uygun olanların Power Bi üzerinde entegrasyonunu sağlıyoruz. Çünkü gördük ki işletmeler bir çok veri kaynağı kullanarak işlerini yurutebilmektedirler.

Örneğin: Müşteri ilişkileri yönetim sistemlerinden (CRM) alınan verilerle siparişleri ile birleştirip satış ekibinin raporlarına yansitmamiz müşteri hakkında çeşitli kararlar vermesine yardımcı olmaktadır. Satın alma yaptığınız tedarikçilerle satış verilerinizi malzeme ürün bazında karşılaştırmak firmalara çeşitli kararlar verilmesinde önemli noktalar bulunabilmektedir.

Aşağıdaki resimde en çok kullanılan veri kaynaklarına örnekler bulunmaktadır.

Stack
Stack

Özel çözümler üretiyoruz

İhtiyaçlarınıza uygun özel çözümlerin geliştirilmesi, örneğin finansal analiz, satış performansı analizi, müşteri davranışı analizi, müşteri sadakati, gelir tabloları, bilançolar, karşılaştırma tabloları, fiyat analiz raporları, maliyet analizi raporları vb. çalışmalar yapılabilmektedir.

 

Özel çözümler verdiğimiz tüm danışmanlık hizmetlerine dahildir. Ancak 3. parti yazılımlardan API lar vasıtası ile veriler alma işlemleri bu hizmetin dışındadır. Çünkü bazen her veri kaynağı verileri paylaşmak istemiyor olabilir.

 

Bunun olabilmesi için verileri ortak noktaya çekebilmek ve işlem yapabilmek için yazılım firmaniz veya çözümünüz ile görüşmeniz gerekebilir.

Eğitim ve destek sağlıyoruz

Ayrıca dikey yazılım olarak müşterilerimize kendi verilerini analiz etme ve raporlama becerilerini geliştirmeleri için eğitimler ve danışmanlık hizmetleri vermekteyiz. Böylelikle Power Bi becerilerini öğrenerek verilerinizi nasıl analiz edeceğinizi, nasıl modelleme yapacağınızı, nasıl gorsellestirme yapacağınızı, gorsellestirme kurallarının neler olduğunu, nasıl guncellemeler yapılacağını ve nasıl sürdürülebilir bir yapının oluşturulacağını öğrenirsiniz.

Stack
Stack

Veri güvenliği sağlıyoruz

Müşterilerimizin verilerinin güvenliği ve gizliliği konusunda danışmanlık hizmetleri vererek nasıl bir güvenlik metodolojisi uygulamaları gerektiğini anlatıyor ve uyguluyoruz.

Çünkü günümüzde aşırı derecede kimlik hırsızlığı ve verilerin çalınma olayları olmaktadır. Buna karsionlem alınmalı ve isletmenizin verilerini korumaniz gerekmektedir.

İletişim

Bugün bu formu kullanarak bize ulaşın ve destek ekibimiz mümkün olan en kısa sürede size ulaşacaktır.